-
Best Seller146 reviewsChyavanprash
20% Off $75Rejuvenating Ayurvedic herbal jam traditionally used to support a healthy immune system*
Regular price $27.99Sale price $27.99 Regular priceUnit price / per -
21 reviews
Hingvastak powder
20% Off $75Warm and balancing blend traditionally used to support healthy digestion*
Regular price $12.99Sale price $12.99 Regular priceUnit price / per -
23 reviews
I Travel Well liquid extract
20% Off $75Supports the body's natural ability to adapt to the stresses of travel*
Regular price $17.99Sale price $17.99 Regular priceUnit price / per -
Best Seller88 reviewsKitchari Kit
20% Off $75All the essential supplies to make tasty and nourishing kitchari meals
Regular price $69.99Sale price $69.99 Regular priceUnit price / per -
Best Seller427 reviewsMint Daily Swish™
20% Off $75Cool and refreshing pulling oil for clean, healthy teeth and gums
Regular price $18.99Sale price $18.99 Regular priceUnit price / per -
3 reviews
Mucuna (Kapikacchu) tablets
20% Off $75Traditionally used to nourish the nervous and reproductive systems*
Regular price $24.99Sale price $24.99 Regular priceUnit price / per -
Best Seller111 reviewsOrganic Ghee
20% Off $75Creamy cultured ghee from grass-fed cows
Regular price $18.99Sale price $18.99 Regular priceUnit price / per -
66 reviews
Sesame Oil
20% Off $75Traditional Ayurvedic oil that is pure, unrefined, and cold pressed
Regular price $13.99Sale price $13.99 Regular priceUnit price / per -
158 reviews
Triphala Powder
20% Off $75Traditional Ayurvedic blend to support digestion, elimination, and a healthy gut microbiome*
Regular price $12.99Sale price $12.99 Regular priceUnit price / per -
Best Seller138 reviewsTriphala tablets
20% Off $75Traditional Ayurvedic blend to support digestion, elimination, and a healthy gut microbiome*
Regular price $22.99Sale price $22.99 Regular priceUnit price / per -
35 reviews
Vata Digest™ tablets
20% Off $75Warm and balancing blend traditionally used to support healthy digestion*
Regular price $28.99Sale price $28.99 Regular priceUnit price / per










